kaad_logoKatolická akademická služba pro cizince
www.kaad.de.
Stipendia pro křesťanskéstudenty (po 6. semestru), absolventy vysokých škol a vědecké badatele.


(Stručné informace)

KAAD, německá katolická stipendijní organizace, již 50 let poskytuje mladýmkřesťanským akademikům studijní a badatelská stipendia. Od té doby má ve 120zemích více než 8000 absolventů. Stipendistům a žadatelům o stipendium je kdispozici celosvětová kontaktní a partnerská síť.

V rámciprogramu „Východní Evropa" sedvakrát ročně (březen a září) poskytují stipendia pro studijní a vědecké účelya badatelské projekty. Zájemci mohou své pobyty absolvovat na některémz německých akademických pracovišť, ve vědeckých ústavech, archivech, klinikách apod., podle toho, jak sisami zvolí.
O stipendia se mohou ucházet zájemci ze všech oborů (svýjimkou přípravy na duchovní povolaní a zpravidla také studentů oboruteologie).

Pro žádost o stipendium jsounutné (mimo jiné) následující podklady:

Přihláška (ihned zaslat na KAAD) Badatelský projekt (cíle studia, vzdělávání, popř. badatelského pobytu) 2 dobrozdání od vysokoškolských docentů / profesorů z tuzemska Příslib / pozvání německého docenta nebo instituce Doporučení kněze z farnosti žadatele Písemné potvrzení o dostatečné znalosti německého jazyka

Délka stipendia: 2-36 měsíců

Výše stipendia: od 750,- do 2000,-EUR/měsíčně

Cestovní náklady(tam a zpět) a zdravotní pojištění hradí KAAD.

Kde najdete formuláře pro žádost o stipendium apodrobné informace?

Formuláře potřebné pro podání žádosti o stipendium a informace o programu „Východní Evropa" lze vyžádat e-mailem (adresa: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; nacentrále KAAD v Bonnu (poštovní adresa: KAAD / program Východní Evropa,Hausdorffstr. 151, D-53129, Bonn,

tel.: +49 228 91758-33, fax: +49 228 9175858).

Další informace k programu „Východní Evropa"viz: http://kaad.de/stipendien/osteuropaprogramm/

Uzávěrka pro podávání přihlášekje 30. června / 15. ledna, jednusamostatnou sadu zašle uchazeč tuzemské partnerské organizaci KAAD:

http://kaad.de/stipendien/osteuropaprogramm/partner

Stipendijnívýbor rozhoduje 2x ročně: vždy na koncibřezna/září. Žadatel bude o poskytnutí stipendia neprodleně informován.