Čtvrtým filmem filmového klubu z cyklu Film a spiritualita bude film Velká nádhera. Promítání proběhne v pondělí 8. dubna od 19:00 v sále Centra Aletti. Po obrazově i hudebně atraktivní road-movie Tady to musí být (2011) sahá Sorrentino po osvědčených prostředcích svého jedinečného filmového stylu a opět přináší vizuálně podmanivé komediální drama o hledání smyslu vlastní existence a smíření se s věčně plynoucím časem a stárnoucím tělem. Příběh stárnoucího spisovatele a novináře Jepa zasazuje Sorrentino do prostředí "třpytivé" vysoké smetánky podmanivého Říma a po vzoru filmových velikánů Federica Felliniho a Michelangela Antonioniho podává kritiku současné společnosti, žijící v povrchnosti, přetvářce a zaslepenosti. (Film Europe)

 Velká nádhera (La grande bellezza)

8. 4. 2019 / 19.00 / Centrum Aletti

Itálie, Francie 2013 /  režie: Paolo Sorrentino / 141 min

v hlavní roli: Toni Servillo 

Technické: Začínat budeme krátkým popisem filmu a jeho režiséra. Po promítání pak bude dobrovolná společná reflexe viděného a souvisejících témat s krátkou diskusí. 

Protože máme omezenou kapacitu sálu, je nutné se přihlásit. Učiníte tak vyplněním tohoto formuláře. Abychom zajistili, že kapacita sálu nebude překročena a že jsou na promítání opravdu všichni, kteří na promítání mají být, je nutné vyplnit i jméno a příjmení, abychom účastníky před vpuštěním do sálu ověřili – přihláška tak slouží jako lístek do kina. 


Přihlásit se můžete na této adrese: bit.ly/film4VKHOL. Na email, který do přihlášky uvedete, vám budou během pondělního dopoledne zaslány podrobnější informace k promítání. Uzávěrka přihlášení je o půlnoci z neděle na pondělí (7. dubna, 24:00).

Na pozdější přihlášky nebude brán zřetel! 


Pro filmové fanoušky: doporučujeme sledovat web Filmu a spirituality, kde najdete spoustu informačního a odborného materiálu, včetně recenzí, pozvánek nebo upozornění na právě vycházející kvalitní snímky (http://filmaspiritualita.cz

filmový klub Velká nádhera