Ve dnech 13. - 15. 11. 2009 se na Slovensku v městě Ružomberok uskutečnilo již 18. setkání katolických vysokoškolských studentů, kterého se zúčastnili také zástupci z VKH Brno (Kuba Heikenwälder) a VKH Olomouc (Lucka Hrubá).

Setkání v nádherné přírodě bylo perfektně zorganizované - společné mše, skvělé ubytování, workshopy i hudební koncerty. K obědu jsme dostali vynikající guláš, baget byl také dostatek. Krásná společenství vznikla především díky práci ve skupinkách, ve kterých jsme se seznámili, pak rozebírali roli a sílu modlitby v našich životech a diskutovali řadu dalších témat. Velkým zážitkem byla přednáška o důležitosti ticha v našich životech.

Dokonce se oběma našim jednočlenným týmům (za každé VKH) podařilo postoupit až do semifinálového kola v soutěži o nejšikovnější slovenské UPC (univerzitné pastoračné centrum). Hlavní cenou bylo zaplacení celého koncertu slovenské worshipové kapely dle vlastního výběru.

Motem tohoto Akademu byla naděje. Ze setkání jsme si odváželi myšlenku, která několikrát zazněla: „Všetko, čo má dej, má nádej.“

Díky přátelské atmosféře jsme získali řadu nových kamarádů a zrodila se velká spousta nápadů... takže snad v budoucnosti přijdou pozvánky i na česko-slovenské akce. Plakátek z této výborné akce je k nakouknutí v příloze.