Dne 25. března 2010, v den Zvěstování Páně, sešel se hlouček mladých lidí, aby společně s otcem Pavlem Bačou(em), strávil několik hodin ve ztišení a v rozjímání nad Božím Slovem.

Motivace účastníků pro účast na obnově byla různá. Blížící se velikonoční svátky, posledních pár dní do konce postní doby, potřeba být si s Bohem blíž…

Obnova měla tři hlavní pilíře. Osobní modlitbu, vnější prostředí a doprovázení. Co se týče doprovázení, otec Pavel nám byl po celou dobu ochotně k dispozici. Prostředí bylo také příjemné. Krásná příroda a nesmělé jarní, ale svěží počasí a hrstka přímotopů;) Jen ta osobní modlitba. ;) Ještě, že zde byl s námi otec Pavel, aby nám připomněl, že je dobré přenechat iniciativu Bohu, a prostě jen se svojí situací předstoupit do Jeho přítomnosti nehledě na intenzitu prožívání Božích doteků.

A abych nezapomněl, měli jsme příležitost slavit mši svatou v místním kostele. Zkrátka,… Krátká, ale o to intenzivnější duchovní obnova;), byla podle mne pro každého z nás oživením a posilou na naší cestě s Bohem.

Pokud se Ti ještě zdá, že jsem na něco zapomněl, nepleteš se,… jídlo bylo!;) Ono v Bibli najdeme, že nejen chlebem živ je člověk, ale každým Slovem, které vychází z Božích úst (srov. Mt4,4), avšak platí to i obráceně;)… a tak vlastní zásoby všelijakého pečiva, mléčných výrobků, atd., nás podržely až do zdárného konce duchovní obnovy. A to se vyplatí;)