ples_vkh_olomouc2013_maleSpousta zábavy na tanečním parketu s hudební skupinou Fantazie, dobré jídlo a stejně tak pití. Či je libo koupit si lístek do tomboly a rovnou povečeřet s předsedkyní VKH, vyhrát dort nebo máte zálusk na víkendový pobyt v Beskydech s průvodcem?


To všechno a ještě mnohem více se dalo zažít na již 15. plese Vysokoškolského katolického hnutí Olomouc ve Slovanském domě ve čtvrtek 4. dubna. Nálada byla naprosto skvělá, všichni, kdo přišli, se náramně bavili, ať už při tradičních polkách, valčících anebo za zvuku moderní hudby.

A letošní půlnoční překvapení, na které se již tradičně všichni těšili? Měli jsme možnost na chvíli proniknout do světa velkého umění. Před našimi zraky totiž vystoupilo baletní uskupení „Malý dům a mistr B.“ a za doprovodu symfonického orchestru předvedlo Čajkovského Labutí jezero pro pět mužů se svým baletním mistrem Becketem ve středu.*

Ještě dlouho po půlnoci se plocha pro všechny tanečníky nevylidňovala, a to až do doby, než kapela ohlásila posledních pár písní. Při jedné z nich se všichni chytli za ramena a z plných plic zpívali Vínečko bílé. Kdo nakonec vydržel až do samého konce a jen krátce při odchodu pohlédl k velkým sálovým hodinám, zjistil, že se pomalu, ale jistě blíží čtvrtá ranní. S myšlenkami na právě uplynulý skvělý VKH ples se takto naladění účastníci vydávali ke svým domovům vstříc dalšímu, za několik hodin začínajícímu dni.

 

Ondra Nakládal

Foto ZDE.

* „mistr B.“ podotýká, že on sám nebyl autorem myšlenky ani choreografie, za niž veškerá zásluha náleží panu Janu V., kdežto on sám byl pouze zařazen do kvintetu na poslední chvíli a umístěn do středu z důvodů největší prostorové výraznosti