graubnerByli jste tam? Že ne? Tak to jste o hodně přišli. Řeč je o zahajovací studentské mši svaté, která proběhla ve středu 25. 9. 2013 v chrámu Panny Marie Sněžné.
Mši celebroval Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, ku pomoci mu byli další tři koncelebranti a celá řada ministrantů. Arcibiskup Jan povzbudil ať v našich tunelech – úzkostech nezoufáme a směřujeme dále a ať dovedeme opravdově odpouštět. V závěru mše svaté, po požehnání a odchodu liturgického průvodu, proběhlo představení Vysokoškolského katolického hnutí a jeho aktivit. Zástupci jednotlivých fakult v Radě VKH poté utvořili se studenty skupinky (je pravda, že někdo větší a někdo menší:-) a domlouvali se na budoucí spolupráci. Při odchodu si také každý mohl zakoupit za 50Kč členství ve VKH, kterým přispěl na jeho činnost. Každý kdo také chtěl, si mohl odnést ještě z tiskárny voňavou informační brožuru Kudy kam ve VKH 2013/2014.

Toto vše jste mohli zažít a odnést si ze zahajovací studentské, avšak nesmutněte, pokud jste se nemohli zúčastnit, a stáhněte si v úvodu článku aspoň zmiňovanou informační brožuru a podívejte se na fotky zde.