kniha_benedikt_plakat_A4_OL_tisk_v2_maleVe středu 9. 10. se po studentské mši svaté konala místo klasické přednášky slavnostní prezentace nové knihy Jste nadějí církve, která pojednává o setkávání emeritního papeže Benedikta XVI. s mladými lidmi.
Foto naleznete zde.


Ve skutečnosti jde o balíček dvou knížek od otce Jana Balíka. První díl obsahuje jeho studii zaměřenou obecně na Světové setkání mládeže a papežův vztah k mládeži, ale například i promluvy Svatého otce v Kolíně, Sydney a Madridu. Druhý díl obsahuje slova, která řekl Benedikt o mládeži biskupům v římské kurii a také promluvy pronesené během různých státních návštěv. Během návštěvy v České republice zazněla právě i věta „jste nadějí církve,“ která se stala titulem knihy.

Prezentace probíhá v různých vysokoškolských městech a té olomoucké se zúčastnilo přes 60 lidí včetně otce arcibiskupa Jana, který se podělil o své zážitky ze setkání v Čenstochové v roce 1991, kde začala i tradice českých setkání mládeže. Promítnut byl sestřih záběrů ze Světových dní mládeže, kterých se Benedikt XVI. účastnil. Mnozí přítomní si při tom zavzpomínali na vlastní zážitky zejména z Kolína a z Madridu, kam mířil i jeden autobus VKH Olomouc. (Nejsilnější zážitky měli hlavně z bouře na Cuatro Vientos.) Nakonec promluvil ještě otec Jan Balík a vyzdvihl, jaký význam měl pro mladé lidi pontifikát Benedikta XVI. a jeho pokračování v tradici Jana Pavla II.

Celý večer doprovodila Schola PMS písničkami. Účastníci vykoupili všechny výtisky knihy, které byly pro olomouckou prezentaci za zvýhodněnou cenu připraveny. Ti, na něž se nedostalo, i ostatní zájemci mají možnost koupit si dvojknihu Jste nadějí církve na Centru pro mládež. Po oficiálním ukončení večera se většina účastníků hned nerozešla. Následovalo totiž malé občerstvení a velké povídání.