cimbalVíno, zpěv, ženy i muži, bujaré veselí, výborná atmosféra plná přátelských rozhovorů u sklenic výtečného vína různých druhů. Takto bychom mohli charakterizovat středeční večer 23.10. 2013 na centru Aletti, tentokráte ve formě setkání studentů u koštu dobrého vína a k muzice cimbálky „Záletníci“.


Začlo to hned u vstupních dveří, kde se nám v rukou ocitl lístek plný hvězdiček VKH Olomouc. Když jsme pak vyšli po schodech nahoru, hned nám bylo jasné, jak hvězdičky využít. Za dvojici hvězdiček si člověk mohl vybrat z šesti druhů vína, mezi nimiž byl například Tramín červený, Modrý Portugal, nebo Pálava. K vínu jsme si mohli dát i něco k zakousnutí, třeba sýr s okurkou a klobáskou. Hlavně studenti z jižních končin našeho studentského kraje se cítili jako doma, když se roztancovali a mohli si z plných plic zazpívat se „Záletníkama“, kteří po celý večer výborně hráli a zpívali, a starali se o výtečnou zábavu všech zúčastněných. Sál centra Aletti se díky nim rázem  proměnil v jihomoravskou zábavu, kde se tancuje a hoduje v plném proudu.
Večer si studenti velmi chválili a šlo vidět, že by podobných večerů s cimbálkou zažívali v Olomouci rádi i častěji. Děkujeme našemu VKH za krásný večer s cimbálkou a koštem vína a těšíme se na další.

Jan Vícha 

Foto již brzy.

Pozn.: jelikož VKH Olomouc pořádala takovouto akci poprvé, prosíme účastníky o vyplnění krátkého dotazníku ZDE.