Těsně před koncem prázdnin proběhla zajímavá akce s trochu nejasným názvem VKH Outdoor 2010. Z patnácti plánovaných účastníků stmelovacího kurzu zůstala pro nemoc skoro polovina doma. Zbylých osm statečných se 14. září přesně devět minut po půlnoci sešlo na nádraží v Heřmánkách.Po dobrodružné noční cestě dorazili na louku uprostřed oderských lesů. Ta se stala pro další tři dny jejich tábořištěm. Druhý den dorazily i skvělé kuchařky, které se o všechny staraly s takovou péčí, že se chvílemi pobyt v drsné přírodě podobal spíš pětihvězdičkovému hotelu. Pro vodu se ovšem muselo chodit ke studni přes ledovou řeku a spalo se v tee-pee, ačkoliv se noční teploty nepříjemně blížily bodu mrazu.

Náplň jednotlivých dnů se skládala jak z fyzicky náročnějšího, tak duchovnějšího programu. Účastníci se jednotlivé dny zamýšleli nad svou minulostí, současností i budoucností. Vrcholem pak byla výroba indiánské sauny a hostina z dušeného masa připravovaného v kopřivách a žhavém popelu v zemi.

Studentům rekreologie, kteří pobyt připravovali, patří velký dík, protože se jim pomocí úžasných zážitků podařilo dosáhnout cíle – navázat mezi účastníky nová přátelství a utvrdit stará.

Honza Pilař