Z nevíry k radosti víry

Kurz základů křesťanské víry se koná každé úterý od 18.30 v Centru Aletti na Křížkovského 2. Slouží jako uvedení do křesťanství a pro zájemce jako příprava na křest a další iniciační svátosti. Úvodní setkání se uskuteční v úterý 2. října v 18.30. Vhodné i pro ty, kteří se zajímají o křesťanské hodnoty, i když si ještě nejsou jisti, zda se nechat pokřtít. Další informace podá a kurz vede P. Jan Regner SJ (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

K nevíře otevřeně o víře

Série setkání pro ty, kteří se chtějí dále vzdělávat ve své víře a prohloubit svůj duchovní život, se koná každý čtvrtek od 18.30 v Centru Aletti na Křížkovského 2. Pro ty, kteří svoji víru praktikují, ale nepřijali ještě svátost křesťanské dospělosti, mohou tyto večery posloužit jako příprava na biřmování. Můžete se těšit na diskuse o palčivých tématech dnešní doby, otevřené debaty o životě z víry, besedy s hosty, ale i na praktické uvedení do duchovní praxe. První setkání se koná ve čtvrtek 4. října v 18.30. Moderuje P. Jan Regner SJ (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

 

Tichá adorace a duchovní pohotovost

Před každou středeční studentskou mší od 17.30 do 18.40 bude v kostele Panny Marie Sněžné tichá adorace s možností duchovního rozhovoru nebo svátosti smíření. Adoraci po vystavení eucharistie zahájí krátký duchovní impulz nebo úryvek z Písma a zakončí ji svátostné požehnání.

 

Úvod do kontemplace

Ve dnech 16. až 18. listopadu 2018 v Újezdu u Uničova (bývalém kapucínském klášteře) se bude konat malé uvedení do kontemplativní modlitby (či „modlitby srdce“). Je vhodný i pro zájemce bez předchozí zkušenosti s tímto druhem modlitby, ale mohou z něj mít užitek i lidé, kteří již nějaký kurz tohoto typu absolvovali a chtějí spočinout v Tichu. Doprovází P. Jan Regner SJ a psychoterapeut Leoš Zatloukal.

            Co můžete na kurzu očekávat? Ticho – během celého kurzu budeme všichni poctivě dbát na vnější i vnitřní mlčení. Bdělost – budeme rozvíjet „láskyplnou pozornost“ zaměřenou na přítomný okamžik. Praxi – kurz není zaměřen na teoretické přednášení o kontemplativní modlitbě, ale na její praktikování, většinu času strávíme v tiché společné meditaci (vždy asi ve 25minutových sezeních s přestávkami). Doprovázení – některé meditace budou slovně doprovázené, během kurzu bude také možnost individuálních rozhovorů.

            Cena kurzu včetně ubytování a plné penze je 1.100 Kč, pro osoby s nízkým příjmem je cena 800 Kč, platí se v hotovosti na místě. Pro přihlášení na kurz nebo s případnými dotazy nás kontaktujte přes e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Kontaktní osobou je Leoš Zatloukal. Přihlášeným účastníkům pošleme několik dní před konáním kurzu e-mail s podrobnými informacemi. Kapacita kurzu je omezena na 20 osob.

 

Adventní duchovní obnova s filmem

 

Těm, kteří se v adventní době chtějí ztišit a lépe připravit na příchod Spasitele, nabízíme účast na tradiční víkendové duchovní obnově. Tentokrát se bude konat 14.–16. prosince na faře v Charvátech a podnětem k osobnímu rozjímání budou kromě biblických textů také filmy s duchovním přesahem. Nebude chybět ani bohoslužba a možnost osobního rozhovoru nebo svátosti smíření. Začneme páteční večeří a skončíme nedělním obědem a úklidem domu. Více informací a přihlášky na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Kontemplativní večer

Kontemplativní večer pod vedením studentského kněze Jana Regnera a terapeuta Leoše Zatloukala se bude konat každý čtvrtek od 20.30 v centru Dalet v blízkosti Náměstí republiky, na adrese Kubíčkova 19. Při prvních setkáních nabídneme malé uvedení do tiché meditace. Vhodné pro začátečníky i mírně pokročilé. Další informace na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..