Další setkání z cyklu K nevíře otevřeně o víře 24. ledna od 18.30 v Centru Aletti (Křížkovského 2) budeme věnovat tématu odpuštění. Všichni jsme někdy zakusili nějakou křivdu a nespravedlnost, cítili jsme se zraněni, ublíženi, zrazeni… Ježíš nás učí vždy odpouštět. Ale jak na to? A můžeme odpustit někomu, kdo o naše odpuštění ani nestojí?

Ve čtvrtek 17. ledna před zahájením Týdne modliteb za jednotu křesťanů jsme diskutovali o ekumenickém dialogu. Pozvaný host Dr. Robert Svatoň bohužel pro nemoc nemohl přijít, uvítáme ho tedy až ve čtvrtek 21. února. Spolu s ním se budeme zamýšlet nad Výzvami a radostmi ekumenického dialogu.

 Co se v poslední době na tomto poli podařilo? V čem naopak tento dialog naráží na největší překážky? Jaké problémy řeší smíšené páry (katolík-nekatolík)? Jaké naděje na tomto poli vzbuzuje papež František? Na tyto a na podobné otázky se pokusíme odpovědět s jedním z největších odborníků na ekumenizmus u nás.

Cyklus K nevíře otevřeně o víře je určen jak pro ty, kdo se chtějí dále vzdělávat ve své víře a prohloubit svůj duchovní život, tak i ty, kteří svoji víru praktikují, ale nepřijali ještě svátost biřmování. Setkání tedy mohou posloužit jako příprava na přijetí této svátosti. Více na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..robert svaton