slovo_srdceS drobným zpožděním způsobeným dovolenou editora, přinášíme text k zahájení léta a prázdnin od našeho studentského kněze Petra Havlíčka.


 

Milí přátelé,

všiml jsem si, že závěr akademického roku letos nečekaně souzní se svátkem Ježíšova Božského srdce. Tento rok vyšel až na poslední školní den, takže nám jakoby otevírá období nastávajících letních prázdnin.
Vzletná slova na rozloučenou „budu tě nosit v srdci" nám sice v dnešní době připadají poněkud patetická, ale přesto myslím, že jim stále dobře rozumíme. Věřím, že mnoho z těch, s nimiž jsme se během uplynulých měsíců univerzitního života v Olomouci setkávali a v těchto dnech loučili, i během letních prázdnin nadále poneseme v srdci. S některými se třeba po prázdninách opět uvidíme, setkání s druhými naopak už patří do oblasti nepředvídatelného Božího řízení. Přesto, pokud to jsou naši přátelé, z paměti našeho srdce nezmizí.
Podobně, jako mají místo v našem srdci naši přátelé, máme je i my v srdci Božím – každý z nás zůstává v Kristově srdci, patří do něho a nikdy z něho nebude vyhnán ani vytržen. Přeji vám, abyste tuto stálost v lásce, která je Bohu vlastní, zažívali i během letních měsíců, se všemi, které máte rádi.
Váš
P. Petr Havlíček SJ

petr_havlicek1