Projekt Adopce na dálku® se zaměřuje na pomoc chudým dětem, kterým jsou ze získaných finančních prostředků pokryty náklady na vzdělání a zdravotní péči. Tento projekt zastřešuje Arcidiecézní charita v Praze a i VKH se do něj zapojilo.

Kushi

V současné době VKH Olomouc podporuje holčičku, která se jmenuje Kushi Narayan Mukri. Kushi je nyní šest let a chodí do první třídy základní školy v Navilgone v Indii. Tatínek Narayan je námezdní dělník, jeho práce však příliš stálá není, obzvlášť teď v době koronaviru. Maminka Kalavathi je doma s miminkem, ročním chlapečkem jménem Manikanta. Kushi má ještě osmiletou sestru Bhoomiku. Oběma děvčatům by rodiče moc rádi zajistili vzdělání, ale obávají se, že to pro ně kvůli finanční situaci nebude možné.

Kushi se ráda učí, tancuje a zpívá. Ve škole je jejím obllíbeným předmětem kannadština, také ji baví závodění v běhu. Mimo školu ráda tráví čas se svými kamarády. Kushi se chce stát zdravotní sestrou, aby mohla pomáhat lidem.

Za účelem zajištění vzdělání a potřebné péče pro Kushi je během studentské mše jednou ročně pořádána sbírka. Toto však zatím není možné, proto můžete přispívat na náš VKH účet. Číslo účtu je 153391014/0300 a variabilní symbol 2020.

 

Kushi foto

 

Prajwal

Prajwal Pujari, kterého jsme dosud podporovali, letos ukončuje školu, naše podpora zde již tedy není třeba. Prajwal nám poslal krásný dopis, ve kterém děkuje za naši pomoc a popisuje, jak teď vypadá jehho život:

"Moji milí,

Jak se vám daří? Já se mám dobře a věřím, že i vy se máte fajn. Modlím se za vaše zdraví. U nás doma je nyní má starší sestra, tatínek a maminka. Má sestra Chailtra chodí teď do práce. Já studuji poslední ročník na škole St. Josepha v oboru automechanika. V lednu a únoru tohoto roku jsme slavili svátky, během kterých jsme uctívali boha Shivu.

V březnu se konal svátek, během kterého si každý namaluje obličeje a celé tělo a společně se bavíme. V dubnu měly probíhat oslavy na naší škole, ale žádné se nekonaly kvůli šíření coronaviru. Tento rok byl opravdu náročný. Coronavirus zasáhl každého. Lidé, kteří jsou nakažení si musí chránit obličej a ruce, aby někoho dalšího nenakazili.

Všechno bylo během jara zavřené, museli jsme zůstat doma a nemohli chodit do práce, jelikož se nemoc mezi lidmi velmi rychle šířila. Od června již všichni mohli pracovat a žít zase normálně jako předtím. Také moje sestra a maminka začaly chodit do práce.

Jsem velmi vděčný za vaši pomoc, díky které mohu pokračovat ve studiu. Modlím se za vás a přeji vám hodně zdraví.

Děkuji za vše!

Prajwal"

Prajwal foto