Rockové svědectví? S odpovědí na tuhle otázku je hned hotov každý dříve narozený křesťan. Všem nám je jasné, co by na to řekl. U mladých je to ale jinak. Jsou sice mnozí, kterým populární hudba ve spojení s evangeliem nejde dohromady, ale mnozí další jsou tomu se zájmem otevření či dokonce to berou všema deseti, protože je to prostě jejich „cup of tea“. To bylo znát už při otevření sálu CA před přednáškou Pavla Šupola s tématem Svědectví víry v populární hudbě. Sál byl totiž přeplněný a další lidé stále přicházeli.

Pavel vždy komentoval klip, který bude následně pouštět, kdy mluvil o životě zpěváků, kterým svědčí evangelium, o tom proč jednotlivé písně či alba vznikají a jejich postojích k různým otázkám života s Bohem. Došlo tak například na svědectví Rebeccy St. James, která se rozhodla pro život v čistotě, na píseň Marka Schultze, v níž děkuje za život své matce, kterou nikdy nepoznal, či na písně skupiny Delirious mluvící o království přepychu, ve kterém jsme králi avšak zároveň i otroky.

Večerní posezení u skvělé muziky plné silného svědectví se protáhlo do téměř nočních hodin a stále by bylo o čem mluvit, co pouštět. Velký díky patří Pavlovi za to, že si našel čas ve svém novokněžském programu a přijel k nám do Olomouce. A díky především Bohu za to, že si vybírá lidi i mezi rockovými muzikanty, kteří tak můžou oslovit mnohé, pro něž je moderní hudba jejich šálkem kávy.