VKH.logoNěkolik slov k zakončení akademického roku a do nastávajících letních dnů od našeho studentského kněze P. Petra Havlíčka a předsedkyně VKH Olomouc Ludmily Chalupové.


 

Milí přátelé,

olomoucké VKH a akademická farnost se pomalu ukládají k letní hybernaci, ale po prázdninách jistě opět povstanou k plnému životu. Ke spánku se ale naopak neukládá nikdo z nás, vždyť letní měsíce jsou pro nás radostnou příležitostí mnohé prožít. Přeji každému z nás, abychom během letních aktivit i odpočinku zase o kus dozráli na své cestě do Božího království, aby nás Boží ochrana provázela a Duch Boží inspiroval ve všem dobrém, co budeme dělat. A těším se na to, že se po prázdninách opět vydáme na další etapu naší cesty za Pánem společně.

Váš 

P. Petr Havlíček SJ

petr_havlicek1


 

Milí přátelé,

letošní akademický rok je ve svém finále. Věřím, že se za ním ohlížíte s pocitem dobře prožitého a využitého času. Většina z vás jistě s úlevou, že celoroční boj s vysokoškolským studiem je opět úspěšně za vámi, mnozí navíc s menší či větší nostalgií, neboť toto bitevní pole definitivně opouští. Jsem však přesvědčená, že snad u každého z nás je pohled zpět doprovázen také lehce překvapeným úsměvem mísícím se s vděčností za setkání, co jsme prožili, za úspěchy, jichž jsme dosáhli, i za nezdary, které nás v závěru vlastně někam posunuly. Někteří možná máte dojem, že neúspěchů bylo podstatně více  - nezvládnuté zkoušky, odložené státnice, pošramocené vztahy, ztráta milého člověka a další. Zvláště vám chci tlumočit slova provinciála dominikánů P. Benedikta Mohelníka: „Není důležité, aby člověk mnoho vykonal, ale aby se stal Bohu milým.“ Nezáleží tedy na tom, jestli jsem dostal diplom červený nebo modrý, případně zda vůbec nějaký mám, není podstatné, jak vypadá můj výkon u zkoušek či jak oblíbený jsem společník. Důležité je snažit se žít jako dobrý člověk, život nepřežít, ale prožít. A to platí pro každého z nás. Proto vám všem přeji pohodový letní čas, radostnou mysl a vytrvalé každodenní odhodlání být dobrým člověkem :-)

Ludmila Chalupová

předsedkyně VKH Olomouc

ludmila_chalupova