Středeční čajovny na Centru Aletti pro mě bývají zpestřením, na které se těším celý týden. Jinak tomu nebylo ani 18. dubna, kdy proběhla speciální folklorní čajovna, která nabídla dobré pohoštění. Podávaly se výborné frgály, olomoucké tvarůžky, okurky nebo vínko z Jižní Moravy.

            Věděl jsem několik měsíců dopředu, že se chystají dvě speciální čajovny, ale netušil jsem, jakým způsobem budou zaměřené. Vyzvídal jsem od skvělých čajovnic, ale nic blíž mi k nim neřekli. Vše drželi v tajnosti.

            I když jsem v té době odevzdával svoji diplomovou práci a začínal se učit na státnice, přesto jsem neodolal a nenechal si ujít tak skvělou příležitost. V duchu jsem si říkal: „Já jsem blázen, měl bych se učit, a já tady popíjím vínko a pojídám dobrůtky. Ale třeba se najde někdo další, kdo je na tom podobně jako já.“ A našel se. Byl zde jeden kamarád, který se také přišel odreagovat a na chvíli zapomenout na učení. Společně jsme se shodli na tom, že je dobré občas přijít na jiné myšlenky. Navíc jsme našli společné téma a dozvěděli se, jak probíhá příprava u každého z nás.

            Není na škodu někdy „vypnout“ a jen tak zajít se svými přáteli strávit příjemný večer, na který se bude ještě dlouho vzpomínat…

                                                                                                                                     Lukáš Graca