Bohoslužby

Bohoslužby v kostele Panny Marie Sněžné jsou mše v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 13.00, ve středu studentská v 19.00 a v neděli od 19.00. V sobotu mše v našem kostele není. Během letních prázdnin se koná jen nedělní večerní bohoslužba.

Link pro zapsání se na služby: docs.google.com/spreadsheets/d/1VNZSA_6WKUOx0s_-FkPwmmGm6_8WIC71_x8c_1dYs4w/edit?usp=sharing

 

Základní kurz křesťanství

Kurz s podtitulem "Z nevíry k radosti víry" nabídne úvod do základů křesťanské víry. Konat se bude každé úterý od 18.30 v Centru Aletti na Křížkovského 2. Slouží jako uvedení do křesťanství a pro zájemce jako příprava na křest, případně další iniciační svátosti (biřmování a eucharistie).

Tato možnost je učena především těm, kteří na cestě víry chtějí udělat první krůčky. Je ovšem vhodná i pro ty, kteří se zajímají o křesťanské hodnoty, byť nejsou zatím o křtu plně rozhodnuti a teprve tuto cestu zvažují.

Kurz je vhodný i pro ty, kteří byli v dětství pokřtěni, ale nebyli ve víře vychováni, dosud nepraktikovali svoji víru. Prožili však v dospělosti konverzi a chtějí křesťanství poznat a žít svátostně v církvi. Příprava probíhá stejným způsobem jako u katechumenů, ale během udílení svátostí přijmou jen biřmování a eucharistii. Podmínkou zdárné přípravy je také osobní rozhovor s doprovázejícím. Kurz moderuje P. Jan Regner SJ.  

Příprava na iniciační svátosti církve probíhá během dvou akademických roků (cyklus B se konal v uplynulém akademickém roce, cyklus A zahajujeme letos), je možné je ovšem absolvovat v libovolném pořadí.

Více informací ZDE

 

Kurz přípravy na manželství

Kurz se bude konat v červnu: 6. 6., 13. 6., 20. 6. a 27. 6. Budeme se scházet v Centru Aletti vždy od 18:30 do 20:00. Více informací a formulář k přihlášení zveřejníme později.

 

 

Tichá adorace a duchovní pohotovost

Před každou středeční studentskou mší od 17.30 do 18.40 je v kostele Panny Marie Sněžné „duchovní pohotovost“ – tichá adorace s možností duchovního rozhovoru nebo svátosti smíření. Adoraci po vystavení eucharistie zahájí krátký duchovní impuls nebo úryvek z Písma. Zakončí ji pak modlitba a svátostné požehnání.

 

Postní duchovní obnova s filmem

Duchovní obnova se bude konat 10.–12. března 2023 v klášteře sester Těšitelek v Rajhradě. Doprovází P. Jan Regner SJ. Cena: 1200 Kč. Informace a přihlášky: www.afolomouci.cz

 

Postní duchovní obnova pro vysokoškoláky

Duchovní obnova se bude konat 24.–26. března 2023 v klášteře sester Těšitelek v Rajhradě. Doprovází P. Miroslav Herold SJ. Cena: 1000 Kč. Informace a přihlášky: www.afolomouci.cz

 

Kontemplativní večer

Setkání pod vedením studentského kněze Jana Regnera a terapeuta Leoše Zatloukala pokračuje každý čtvrtek od 12. 1. v 18.30 v centru Dalet (Kubíčkova 19). Vhodné i pro začátečníky. Doporučujeme dorazit s malým předstihem, abychom mohli začít včas. Součástí večera jsou dva téměř půlhodinové bloky tiché meditace a jedna krátká meditace v chůzi. Po sezení bude příležitost ke sdílení. Kontemplativní večer obvykle končí cca ve 22 hodin. Není třeba se na setkání předem hlásit.

 

Spolča v Olomouci

Mořické vysokoškolské společenství mládeže (každé úterý od 19:30 na faře sv. Mořice) - kontakt: Vojtěch Buchta - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Lukáš Janoušek - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Povídání o zasvěceném životě (každý čtvrtek od 19 hodin, od 9.3.) - kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Spolčo Popojedem (každý čtvrtek od 18:30 v Aletti) - kontakt: Helena Hiklová - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.