Bohoslužby

Bohoslužby v kostele Panny Marie Sněžné jsou mše v pondělí, úterý, čtvrtek a pátek od 13.00, ve středu studentská v 19.00 a v neděli od 19.00. V sobotu mše v našem kostele není. Během letních prázdnin se koná jen nedělní večerní bohoslužba.

 

Základní kurz křesťanství

Kurz s podtitulem "Z nevíry k radosti víry" nabídne úvod do základů křesťanské víry. Konat se bude každé úterý od 18.30 v Centru Aletti na Křížkovského 2. Slouží jako uvedení do křesťanství a pro zájemce jako příprava na křest, případně další iniciační svátosti (biřmování a eucharistie).

Tato možnost je učena především těm, kteří na cestě víry chtějí udělat první krůčky. Je ovšem vhodná i pro ty, kteří se zajímají o křesťanské hodnoty, byť nejsou zatím o křtu plně rozhodnuti a teprve tuto cestu zvažují.

Kurz je vhodný i pro ty, kteří byli v dětství pokřtěni, ale nebyli ve víře vychováni, dosud nepraktikovali svoji víru. Prožili však v dospělosti konverzi a chtějí křesťanství poznat a žít svátostně v církvi. Příprava probíhá stejným způsobem jako u katechumenů, ale během udílení svátostí přijmou jen biřmování a eucharistii. Podmínkou zdárné přípravy je také osobní rozhovor s doprovázejícím. Kurz moderuje P. Jan Regner SJ.  

Příprava na iniciační svátosti církve probíhá během dvou akademických roků (cyklus B se konal v uplynulém akademickém roce, cyklus A zahajujeme letos), je možné je ovšem absolvovat v libovolném pořadí.

Více informací ZDE

 

Příprava na biřmování 

V akademické roce 2021-22 bude opět otevřen kurz s podtitulem "K nevíře otevřeně o víře". Primárně je určen těm, kteří praktikují svoji víru, ale nepřijali ještě svátost křesťanské dospělosti - biřmování. Je ovšem otevřen i pro ty, kteří se ve své víře chtějí dále vzdělávat a prohloubit svůj duchovní život, i když už biřmování v minulosti přijali. Zájemcům budou nabídnuta tato témata: interpretace obtížných míst v Bibli, uvedení do křesťanské spirituality, životní volba nebo svědectví víry. Bude zařazena také diskuse o palčivých tématech dnešní doby, o životě z víry, ale také ryze praktické uvedení do duchovní praxe.

Duchovní víkendy: 18.-20. 3. 2022 - postní duchovní obnova, přihlašování ZDE

Podmínkou splnění kurzu je účast na nadpoliviční části přednášek v úterý večer od 18.30 v Centru Aletti. Důležitou součásti přípravy na biřmování je také alespoň jedno individuální setkání. Kurz pro vás připravují a moderovat budou P. Jan Regner SJ a Mgr. Michal Štverák. 

Na jednotlivé víkendy bude třeba se zapsat do samostatného online formuláře. Ten bude zveřejněn, až se ta která akce bude blížit.

Udílení biřmování proběhne za účasti biskupa při studentské mši v květnu 2022 v našem olomouckém kostele PM Sněžné.

Sledujte informace ZDE

 

Tichá adorace a duchovní pohotovost

Před každou středeční studentskou mší od 17.30 do 18.40 je v kostele Panny Marie Sněžné „duchovní pohotovost“ – tichá adorace s možností duchovního rozhovoru nebo svátosti smíření. Adoraci po vystavení eucharistie zahájí krátký duchovní impuls nebo úryvek z Písma. Zakončí ji pak modlitba a svátostné požehnání.

 

Filmový klub Spiritualita a film

Filmový klub z cyklu Film a spiritualita pořádá naše farnost ve spolupráci s MUO. Projekce se konají v 19 hodin v sále Mozartea (Arcidiecézní muzeum). Po krátkém úvodu zhlédneme snímek a poté je možné zůstat na debatu, kterou budou moderovat P. Jan Regner SJ a Mgr. Michal Štverák. Vstupné 60 / 30 Kč.

Filmy: 15.2.2022 - Krajina ve stínu; 1.3.2022 - Služebníci

 

Kontemplativní večer

Kontemplativní večery budou obnoveny ve čtvrtek 12.ledna. Budou se konat každý čtvrtek od 18.30 v centru Dalet (asi 3 minuty pěší chůze od Náměstí republiky, na adrese Kubíčková 19). Vhodné i pro začátečníky. Doporučujeme dorazit s malým předstihem, abychom mohli začít včas. Součástí večera jsou dva téměř půlhodinové bloky tiché meditace a jedna krátká meditace v chůzi. Po sezení bude příležitost ke sdílení. Kontemplativní večer obvykle končí cca ve 22 hodin. Není třeba se na setkání předem hlásit.

 

Spolča v Olomouci

Mořické vysokoškolské společenství mládeže - kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Guláš u sestry Edity - kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Absolventské spolčo - kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.