Konalo se

Milí přátelé,
rok se s rokem sešel a my pro vás máme již tradiční Košt vína s cimbálovkou. 🍷

Lístky na ples jsou vyprodány:(

Přihlásit se můžete do 7.3.2022 na tomto odkaze:

Studentský Velehrad 2022

  • Akce, která nabízí prostor k zamyšlení, duchovnímu obohacení, společným zážitkům i seznámení s vysokoškoláky.
  • Téma 16. ročníku SV je „Jeho očima".
  • Registrace na Studentský Velehrad už jen do 10. 4. 2022, odkaz zde:

Postní duchovní obnova se bude letos konat 18.-20. března v malém exercičním domě v obci Paseka, nedaleko od Šternberka. Akce je určena pro všechny, kteří chtějí prožít krátký čas přípravy na velikonoční svátky v tichu, usebrání a rozjímání nad vybranými biblickými texty. Doprovází Jan Regner. Cena 900 Kč. Více informací a přihlášky na adrese:

Na návštěvu do hanácké metropole přijede Tomáš Halík z Akademické farnosti Praha. Ve středu 23. února od 17 hodin bude mít v Aule FF UP přednášku na téma Návrat nebo proměna náboženství? Tři podoby náboženství v současné společnosti: politická ideologie, netradiční spiritualita a víra jako téma postmoderní filozofie. Po přednášce bude od 19 hod. předsedat bohoslužbě v kostele P.M. Sněžné. Ve čtvrtek 24. února v 9.00 pak pobeseduje s doktorandy UP.

ADCŽM Přístav pořádá víkendovou akci 11. 2. - 13. 2.

Zveme tě do diskuzních skupinek, ve kterých si budeme povídat o tom, jak si dokážeme v církvi naslouchat, pomáhat si nebo rozlišovat. I tvůj názor je důležitý! Rezervuj si místo zde:

Zajímá Tě, jak žijí jezuité svůj duchovní život? Jaké radosti i problémy v něm řeší? Pak přijď:)

 

Video ke shlédnutí na tomto odkaze:

Arcidiecézní centrum pro rodinný život Olomouc ve spolupráci s Ligou pár páru zvou na kurz symptotermální metody


Regionální pobočka CMKA Olomouc si pro vás připravila tyto akce:

Jste srdečně zváni k potkávání s nejen VŠ absolventy. Více info zde:

Chceš být misionářem ve vlastní zemi? Pojeď s námí na Antiochii! Více info na:

Diecézní centrum mládeže vás zve k účasti na Formačním kurzu přednášek s workshopy pro mladé ve věku od 18 do 35 let.

Jednodenní duchovní obnova, která proběhne v klášteře komunity Chemin Neuf v Tuchoměřicích. Zůčestnit se můžete prezenčně nebo online. Více informací naleznete na facebokoových stránkách komunity Chemin Neuf, odkaz zde:

Pro veliký úspěch přednášky manželů Vejmělkových na téma Sex bez cenzury, která se konala 28. 4. 2021, se rada VKH rozhodla přidat informace a odkazy k těmto skvělým manželům.

V úterý 4. 5. 2021 od 17:00 bude v kostele Panny Marie sněžné probíhat úklid. Každá ruka se hodí, proto jste všichni srdečně zváni :) Po úklidu bývá ještě nějaké dobré drobné pohoštění a příjemné povídáni ;)

VIDEO JE KE SHLÉDNUTÍ NA FACEBOOKOVÝCH STRÁNKÁCH VKH OLOMOUC, A NAJDETE JEJ NA TOMTO ODKAZE:

O víkendu, ve dnech 5.-7. března 2021 se měla konat duchovní obnova na faře mimo Olomouc. Nakonec může být jen online.

Pro ty, kteří se na vernisáž dostavit nemohli a přeci by se rádi nědo dozvěděli o zakrytí oltářního obrazu, je tu odkaz na video Akademické farnosti Olomouc:

Informace k bohoslužbám v kostele Panny Marie Sněžné se současnými epidemiologickými opatřeními:

Pastorační středisko brněnské diecéze připravilo letos vylepšenou aplikaci Průvodce adventem 2020, která může pomoci k užitečnému prožití adventní doby. Aplikace je určena těm, kteří mají touhu a odhodlání prožít advent v blízkosti Božího slova, které je jádrem každodenního rozjímání, meditace.Více informací...

 

Pojďte se s námi pomodlit novénu k červené středě, za pronásledované křesťany (připravila křesťanská organizace Církev v nouzi).

(Obrázek pochází ze stránek cirkev.cz)

Naši milí, přinášíme vám stručný přehled ohledně získávání plnomocných i částečných odpustků nejen v průběhu "dušičkového týdne" aneb všechno je dnes trochu jinak :)

Regionální pobočka CMKA Olomouc si pro vás připravila tyto akce

Série víkendů nazvaná „K nevíře otevřeně o víře“ je určena pro ty, kteří se chtějí dále vzdělávat ve své víře a prohloubit svůj duchovní život. Můžete se těšit mimo jiné na následující témata: modlitba, úvod do Bible, život z víry, duchovní rozlišování, životní volba, angažovanost ve společnosti, svědectví víry. Pro ty, kteří svoji víru praktikují, ale nepřijali ještě svátost křesťanské dospělosti, může tato nabídka posloužit jako příprava na biřmování.

Na začátku října 2020 opět obnovíme kurz základů křesťanské víry, který se bude konat do května 2021, a to každé úterý od 18.30 v olomouckém Centru Aletti na Křížkovského 2. První informativní schůzka se koná 6. října 2020 od 18.30 v Centru Aletti.

Filmový klub Film a spiritualita, který pořádá naše akademická farnost ve spolupráci s MUO, začne v letošním akademickém roce už 22. září. Promítneme si jihokorejský snímek Parazit, který zvítězil na festivalu v Cannes a získal čtyři Oskary. Projekce se uskuteční v 19 hodin v sále Mozarteum (budova Arcidiecézního muzea). Začneme krátkým úvodem a po zhlédnutí filmu bude možné zůstat na krátkou debatu.